Monday, June 17, 2019
Blog Faqe 4
Nëse lexon apo dëgjon që ka njerëz në administratën publike që paguhen pa shkuar në punë, që shkojnë formalisht në punë dhe gjatë orarit zyrtar bëjnë punë të tjera, që ka zyrtarë që rezistencën  më të fuqishme ndaj reformave...
Policia e Shtetit ka sekuestruar në Tiranë rreth 1.5  milion euro pasuri në pronësi të Admir Murataj dhe familjarëve të tij. Burimet zyrtare raportojnë se në kuadër të luftës kundër krimit të organizuar, në vijim të punës për gjurmimin, evidentimin...
Para takimit të rregullt të ministrave të Jashtëm të vendeve të BE-së në Luksemburg të martën, Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme ritheksoi nevojën e hapjes së negociatave.  Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së...
Cristiano Ronaldo është një admirues i veturave superluksoze, ndërsa mediat ndërkombëtare shpesh shkruajnë për koleksionin mbresëlënës të suerpyllit portugez. Kanali i popullarizuar ‘Oh My Goal’ në YouTube ka bërë një video përmbledhëse lidhur me veturat e shtrenjta të sulmuesit të...
Nga takimi me banorët e Zall-Bastarit, ku prezantoi disa nga projektet dhe nismat që do t’i vijnë në ndihmë fshatit në mandatin e dytë, kandidati i koalicionit të majtë për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, ka theksuar se të...
Shkruan: Fahri XHARRA Serbët me ngulm mundohen ta paraqesin veten para botës si pasardhës të pellazgëve , etruskëve, ilirëve e neve të na klasifikojnë si ilir të rrejshëm , si albanë të ardhur vetëm rreth shekullit të 10-të nga Kaukazi...
“Veçerenje Novosti” shkruan se shtetet perëndimore janë duke bërë gati direktivat për marrëveshjen përfundimtare Kosovë – Serbi. Beogradi dhe Prishtina së shpejti mund të marrin direktivat për arritjen e një zgjidhjeje përfundimtare për çështjen e Kosovës nga shtetet perëndimore, shkruan...
“Gjurmëve të veshjes popullore shqiptare” është studim hulumtues etnografik i regjioneve të banuara me shqiptarë brenda përkufizimit gjeografik të Maqedonisë i cili u botua së fundmi nga autorët Bukurije Mustafa, Izaim Murtezani dhe Rini Useini. Nisma e kërkimeve hulumtuese etnografike...
Ndonëse Bashkimi Evropian vlerëson se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për heqjen e vizave, kjo gjë nuk pritet të ndodhë së shpejti. Sipas njohësve të çështjeve integruese, liberalizimi i vizave për kosovarët nuk pritet të ndodhë as...
Ky kamarier është në gjendje t’i mbajë 28 pjata me një dorë. Eddi, kamarieri nga Bukittingi i Indonezisë, pohon se mbajtja e pjatave të shumta me një dorë është pjesë tradicionale në vendin ku është rritur, njofton lajmi.net. Megjithatë, ai këtë...
- Advertisement -

EDITOR PICKS