Blog Faqe 2
Zbatimi i marrëveshjeve të nënshkruara në mbledhjen e përbashkët të qeverive Kosovë-Shqipëri në Pejë do t’i bëjë bashkë disa nga ministrat e Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë. Ky takim është thirrur nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, në...
Përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës thonë se me mohimin që u bën Serbia të drejtave të shqiptarëve, e vetmja alternativë për qytetarët e Luginës, mbetet bashkimi me Kosovën. Kryetari i Bujanocit dhe Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi dhe...
Një veçanti e qershisë është përmbajtja e lartë e melatoninës, që njihet për balancimin e ciklit gjumë-zgjim. Melatonina është gjithashtu një antioksidant i fuqishëm, që ka efekt parandalues ndaj tumoreve të ndryshme Qershia përmban vitaminë C, A dhe potas. Por,...
“Unë jam Klarenc Lelaj, banoj në Vlorë. Në 4 Janar të 2011-s më ndodhi një ngjarje e rëndë, një fatkeqësi e rëndë… Më fal, më fal… do më falësh”. Ndonëse kanë kaluar 8 vjet nga kjo ngjarje tragjike, Klarenc...
Përpara se maturantët t’u nënshtrohen provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka përcaktuar procedurën e aplikimit dhe regjistrimit të tyre në universitet. Me udhëzimin nr.10, datë 15.05.2019, MAS vë në shina procesin e garimit, ndërsa datat e nisjes së...
Kënga e Rusisë në Eurovision ishte më e votuara nga publiku në Shqipëri në finalen e së dielës. Holanda të dielën arriti të fitonte në edicionin e sivjetmë të Eurovisionit, në një garë deri në fund të paparashikueshme. Në finale, këtë...
Koalicioni i OJQ-ve Demokracia në Veprim (DnV), i cili ka vëzhguar tërë procesin zgjedhor për kryetar në komunat Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan, ka publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve të jashtëzakonshme, të mbajtura sot në...
“Personave në listën e zezë të të dënuarve për krime zgjedhore do t’u hiqet përgjithnjë e drejta e hyrjes në SHBA dhe BE”. Kjo ishte deklarata e kryeministrit Edi Rama një ditë më parë si një paralajmërim për ata që...
Vajza Bethany Harvey nga Irlanda Veriore ka mbetur e gurosur pasi që ka kuptuar se, duke u fotografuar me motrën e saj dhe beben e saj ka përjetësuar edhe dikë tjetër, transmeton Gazeta Metro. Në fotografi kanë parë një person...
Forca e Sigurisë së Kosovës, tashmë ka mandat ushtarak. Por, pjesëtarët e Ushtrisë së Kosovës, ende nuk e kanë një organ që do t’i mbrojë të drejtat e tyre. E për të bërë këtë gjë, Ligji për shërbim në Forcën...
- Advertisement -

EDITOR PICKS