Wednesday, December 19, 2018
Blog
Xherdan Shaqiri është shndërruar në yllin e momentit te skuadra e Liverpoolit. Ai shënoi dy gola ndaj Manchester United në fundjavë duke siguruar fitoren e madhe për ekipin e tij. Së fundmi, futbollisti shqiptar ka dhënë një intervistë emocionuese për ‘Liverpool TV’,...
Siç shkruan “Novosti” i Beogradit, kërkesa e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në mbledhjen e KS të OKB në lidhje me Kosovën, do të mund të kthente Kombet e Bashkuara në tavolinën e bisedimeve midis Serbisë e Kosovës. Presidenti serb,...
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës po kërkon që pagat e zyrtarëve të shtetit të mos rriten vitin e ardhshëm, dhe këto para të shkojnë për ushtrinë e Kosovës. Sipas tyre, këto fonde do të viheshin në shërbim...
Zëvendëskryeministri i Serbisë, Rasim Lajiq thotë se Kosova nuk po reagon ndaj apeleve të Bashkimit Evropian që të hiqet taksa 100 për qind për mallrat serbe. Ai vlerëson se duhet të pasojë aksioni i SHBA-ve dhe BE-së kur bëhet fjalë...
Tatimi kosovar me 100% për produktet serbe po i shkakton një efekt të ndjeshëm negativ ekonomisë serbe. Këtë e pohoi vetë kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Bruksel, me shefen e diplomacisë europiane,...
Kryeministri izrealit Benjamin Netanjahi pohoi të hënën se Izraeli po ndërtonte raketa të afta për të sulmuar objektiva kudo. Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tha të hënën se Tel Avivi po zhvillon raketa të afta për të arritur çdo pikë në...
Një takim i liderëve të Ballkanit Perëndimor i organizuar nga kryediplomatja evropiane Federica Mogherini, po zhvillohet në Bruksel. Aty po marrin pjesë edhe presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ky i fundit njëkohësisht po feston edhe ditën...
Në Bruksel po mbahet takimi mes Shefes së Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherinit dhe liderëve të Ballkanit Perëndimor. Ky takim është thirrur me ftesë të Përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini. Në këtë takim ku po merr pjesë...
Në platformën "Shqipëria që duam" është krijuar një faqe, që për të dokumentuar atë që Rama e quan "Pakti për Universitetin". Aty janë publikuar 8 pikat e kërkuara nga studentët, për të cilat është hapur diskutimi. Sipas këtij drafti 2 prej...
SBASHK-u përmes një deklarate për media ka kërkuar tërheqjen e Projektligjit për pagat dhe që buxheti prej dhjetëra milionë eurove shtesë që duhen për Ligjin e pagave të dedikohen për Ushtrinë e Kosovës për të blerë një pjesë të...
- Advertisement -

EDITOR PICKS